• reisleiding Ervaren reisleiding
  • gidsen Gekwalificeerde gidsen
  • prijs garantie Beste prijsgarantie
  • Duurzaam reizen Duurzaam reizen
  • CO2 Wij compenseren CO2 uitstoot

Israëlreis in de voetsporen van de Messias

(0 reviews)

  • 9 dagen
  • 06/09/2023 - 14/09/2023

Terwijl in Nederland de bladeren van de bomen vallen breekt een heerlijke tijd aan in Israël! Tijdens de Israëlreis in de voetsporen van de Messias verkennen wij de diversiteit van de natuur in Galilea bij aangename temperaturen. Met elkaar beleven we het Joods nieuwjaar! Rosh Hashanah. Samen gaan wij op naar Jeruzalem met Gethsémané en haar eeuwenoude straten. Bezoek de historische bezienswaardigheden in het Beloofde land op deze rondreis door Israël.

Israël Trail

Deze Israëlreis volgen wij de wandelroute Jesus Trail in de omgeving van het meer van Galilea. Wij wandelen langs de Bijbelse plaatsen waar de Messias veel tijd doorbracht. De Jesus Trail is onderdeel van de Israel Trail, een nationale wandelroute die loopt van noord naar zuid Israël. Wandel met ons mee!

De kibboets: een stukje geschiedenis van Israël

Het verblijf op de kibboets is een unieke ervaring! Deze Israëlische leefgemeenschap staat in het teken van samenzijn en gelijkheid. De eerste ‘kibbutzim vestigden zich begin vorige eeuw aan het meer van Galilea. Wij ontdekken de Israëlische leefwijze tijdens het verblijf op kibboets Ein Harod. Ontdek Israël met Idoed!

Lees meer
Israël op het mooist!

Reisinformatie

Damascus gate
  • Vandaag begint onze groepsreis naar Israël met een rechtstreekse vlucht.
  • Het eind van de middag komen we aan in Tel Aviv.
  • Per luxe touringcar gaan we onderweg naar Jeruzalem, de stad van God. In de psalmen wordt vaak de schoonheid van de stad Jeruzalem bezongen, van haar poorten en muren. En in het bijzonder de schoonheid van de tempel, die gebouwd was op de berg Sion. Daar was het hart van Israëls eredienst.
  • We dineren en overnachten in hotel Montifiori in Jeruzalem.
Yad Vashem monument
  • In de ochtend brengen krijgen we een rondleiding door de Stad van David. Hier zijn de ruïnes blootgelegd van de ruim 3000 jaar Oude Stad, die lang voor de bouw van de huidige Oude Stad in verval was geraakt.
  • We wandelen door de beroemde tunnel van Hizkia die hij in Bijbelse tijden liet graven. Het is geweldig om deze eeuwenoude Bijbelse plaatsen te bezoeken.
  • hierna brengen we een bezoek aan de Klaagmuur, ook wel Kotel genoemd. Hier zullen we een Bar Mitswaviering Bij Bar Mitswa vieren de joden dat hun zonen van dertien (of dochters van twaalf) religieus volwassen worden. Verwacht feestelijkheden met uitbundige zang en dans. Geweldig om mee te maken!
  • In de middag maken we een wandeling door de bossen van Jeruzalem. De wandelpaden lopen door tot aan Ein Kerem.
  • We bezoeken Yad Vashem, de nationale Joodse gedenkplaats voor de moord op de 6 miljoen Europese Joden tijdens de Tweede Wereldoorlog. Een bezoek aan het museum laat een diepe indruk achter.
  • Afsluitend bezoeken we Mount Herzl. Deze plaats is vernoemd naar Binyamin Ze’ev Theodor Herzl, de grondlegger van het Zionisme. Mount Herzl is de nationale begraafplaats van Israël. Veel bekende Joodse leiders zijn hier begraven, waaronder Golda Meir en Yitzhak Rabin.
  • We dineren en overnachten in hotel Montifiori, Jeruzalem.
Getsemane
  • Natuurlijk mag een bezoek aan de Olijfberg niet ontbreken tijdens deze reis naar Israël. Vanaf de Olijfberg hebben we zicht op Jeruzalem, de ommuurde stad, het Kidrondal en de Sionsberg. We kunnen ook de Gouden Poort zien met haar twee dicht gemetselde bogen.
  • We lopen naar beneden en komen dan in Gethsemané, een olijfboomgaard waar de Messias zich terugtrok voor gebed tot de Vader. Gethsemané betekent olijvenpers en deze plek ligt aan de voet van de Olijfberg.
  • We maken een wandeling door de Oude Stad en haar vier kwartieren. Jeruzalem kent acht poorten met elk een eigen historie. Deze zullen we ook tegenkomen tijdens onze tocht door de oude straten.
  • In de middag bezoeken we de Graftuin. Een oase van rust en een prachtig aangelegde tuin. De Graftuin is een geschikte plaats voor gebed en overdenking. We willen dan ook graag stil staan bij het lijden, de kruisiging en de opstanding van de Messias.
  • Tegen zonsondergang krijgen we de mogelijkheid de verwelkoming van de Shabbat mee te maken bij de Klaagmuur, ook wel Westelijke muur. Het plein stroomt vol met bezoekers van over de hele wereld die samen het begin van de Shabbat vieren. Samen met het Joodse volk beleven we deze feestelijke gebeurtenis met zang en dans.
  • We dineren en overnachten, helaas voor het laatst, in hotel Montifiori, Jeruzalem.
De Jordaan
  • Vanochtend laten we Jeruzalem achter ons. Via de Jordaanvallei gaan we op naar de omgeving van Galilea in het noorden van Israël. De komende week zullen we als het ware in de voetsporen van de Messias treden. Er wacht ons een geweldig avontuur!
  • Onderweg bezoeken we de doopplaats Qasr Al Yahud. Hier werd de Messias gedoopt door Johannes de Doper. Volgens overleveringen is deze plek aan de Jordaan, waar de Israëlieten, geleid door Jozua, de zoon van Nun, de rivier overstaken om, na de uittocht uit Egypte, het beloofde land binnen te gaan. En het is tevens de plaats waar ongeveer 300 jaar later de profeet Elia de rivier over stak in de tegenovergestelde richting om door “vurige strijdwagens naar de hemel te worden gebracht volgens het getuigenis van zijn discipel Elisa.
  • We gaan verder naar één van de oudste steden van Israël, Beit Shean. De tel die te zien is in Beit Shean heeft meer dan twintig lagen waarin overblijfselen te vinden zijn uit historische Bijbelse tijden. Beit Shean wordt verschillende keren in de Bijbel genoemd en is vooral bekend als de plaats waar koning Saul en zijn zonen aan de stadsmuren werden opgehangen. De opgraving en reconstructie bieden een duidelijk beeld van hoe de stad eruit zou hebben gezien. De bijzondere gevonden mozaïekvloeren maken samen met een Romeins amfitheater, dat nog in gebruik is, een bezoek aan deze speciale plek meer dan waard.
  • In de omgeving van Beit Shean maken we een wandeling waarna we in Nahal Kibbutzim gaan picknicken. Na onze lunch maken we een mooie maar ook bijzondere waterwandeling door de beek Nahal Kibbutzim waar het op bepaalde plaatsen een halve tot één meter diep kan zijn. Een prachtige omgeving omlijst door de bergen van Gilboa.
  • Diner en overnachting in kibbutz Ein Harod.
  • Vandaag is een vrije dag.
  • We kunnen op onze vrije dag kennis maken met de bewoners van kibboets Ein Harod.
  • Diner en overnachting in kibboets Ein Harod
Gan Hashlosha
  • Vandaag blijven we bij de bergen van Gilboa. Aan de voet van Gilboa vinden we Ein Harod, ofwel “lente” van Harod. Bij de ingang van een grot aan de voet van Gilboa welt nog steeds het water van de bron van Harod op. Het water dat de talloze reizigers door de Harod vallei heeft verfrist. Dit is de plaats waar Gideon zijn 300 krijgers koos om de Midianieten te bevechten. De krijgers werden gekozen op basis van hoe ze water dronken. Richteren 7 :1-8.
  • Met onze Bijbel open genieten we van de prachtige omgeving en maken we een wandeling door de Nahal Yitzpor, die ons voert ons door 2 km van de rivier van het Gilboa gebergte tot de vallei. De omgeving is adembenemend mooi.
  • We gaan verder naar de drie mooiste bronnen in deze regio. Ein Shokek, Ein Moda en de rivier Hakkibutzim. We wandelen door dit mooie gebied met historische bezienswaardigheden, prachtige bruggen en rijke flora en fauna. De bron van Ein Shokek die uitmondt in een groot prachtig zwembad omringd door schaduwrijke bomen.
  • We maken een korte wandeling in de omgeving van Nir David
  • Tenslotte krijgen we gelegenheid om in het natuurpark Gan Hashlosha nog wat te zwemmen.
  • Vanuit Gan Hashlosha reizen wij naar onze verblijfplaats voor vannacht in de omgeving van het meer van Galilea. Hier wacht ons een heerlijke Israëlische maaltijd
  • Diner en overnachting in Hotel Astoria, Tiberias.
  • Na een heerlijk Israëlisch ontbijt gaan wij op pad. De wandelschoenen mogen aan want vandaag volgen wij de Jesus Trail van Nazareth naar Aan deze route liggen eeuwenoude bezienswaardigheden.
  • Onze wandeling begint in Nazareth, waar de Messias opgroeide. Deze bekende Bijbelse plaats is gelegen in de natuurrijke heuvels van Galilea. In Matteüs staat: En toen hij daar gekomen was, ging hij wonen in een stad die Nazareth heette, opdat vervuld werd wat door de profeten gezegd is: dat Hij Nazarener genoemd zal worden. Archeologen hebben in Nazareth restanten van gebouwen, olijfpersen en graanopslagplaatsen uit de tijd van de Messias gevonden.
  • Langs heuvels en groene weilanden wandelen wij verder naar het noordelijk gelegen In de tijd van Herodes was deze welvarende plaats de hoofdstad van Galilea. In de tweede eeuw werd Zippori een belangrijk religieus centrum van het Jodendom. Bij de bouw van een parkeergarage werd een synagoge uit de vijfde eeuw ontdekt. In de synagoge zijn veelkleurige mozaïeken blootgelegd waarmee Bijbelverhalen uit het Eerste Testament zijn afgebeeld.
  • Door de bosrijke omgeving wandelen wij langs Mash’had, de vermeende geboorteplaats van de profeet Jona.
  • Ons volgende bezoek is aan het Bijbelse Kana. Johannes 2:11 lezen we: Dit heeft Jezus gedaan als begin van de tekenen, te Kana in Galilea, en Hij heeft Zijn heerlijkheid geopenbaard; en Zijn discipelen geloofden in Hem.
  • Diner en overnachting in hotel Astoria, Tiberias.
Arbel
  • Vandaag wandelen wij verder vanaf Arbel naar de Berg van de Zaligsprekingen. Wat is het bijzonder om te zijn in de omgeving waar de Messias veel tijd heeft doorgebracht.
  • Als eerste bezoeken wij de berg Arbel. Vanaf de top van de klif hebben wij een schitterend uitzicht over het meer van Galilea en de Bijbelse plaatsen. In het nationale park van Arbel zijn de grotten van de Makkabeën en indrukwekkende opgravingen van een oude synagoge.
  • Door de groenrijke omgeving dalen wij af richting het meer van Galilea. Hier bezoeken wij de Bijbelse plaats Kapernaüm. In Matteüs 4:13 staat: Hij verliet Nazareth en ging wonen in Kapernaüm, dat aan de zee lag, in het gebied van Zebulon en Naftali. Bij opgravingen in Kapernaüm ontdekten archeologen een historische synagoge van basaltsteen uit de tijd van de Messias. Onze gids vertelt meer over deze indrukwekkende vondst. Ook zien we de huizen van de apostelen Petrus, Andreas, Jacobus, Johannes en de tollenaar Mattheüs.
  • Wij wandelen langs het meer naar de Berg van de Zaligsprekingen, waar de Messias Zijn belangrijke Bergrede hield.
  • Diner en overnachting in hotel Astoria, Tiberias.
  • Vandaag vervolgen wij de wandelroute Jesus Trail in de richting van Arbel. Onderweg passeren wij de eeuwenoude stenen die de weg van Akko naar Tiberias vormden. Deze overblijfselen komen uit de tijd van de Messias.
  • In het plaatsje Lavi ligt een van de weinige orthodoxe kibboetsen. Kibbutz Lavi is in het jaar 1949 opgericht door Britse immigranten. In het plaatsje Lavi zijn de overblijfselen van een eeuwenoude synagoge te zien.
  • Vanuit hier wandelen wij verder naar een heuveltop met de naam ‘Horns of Hattin’. De heuvel dankt zijn naam aan de twee uiteinden van een vulkanische krater, die lijken op een hoorn. Op deze historische plaats voltrok zich in 1187 de strijd tussen de kruisvaarders en Saladin.
  • Vanaf de top hebben wij een adembenemend uitzicht over het meer van Galilea en de Jesus Trail. Bij helder weer kunnen wij zelfs de berg Hermon in het noorden van Israël zien.
  • Onderaan de heuvel ligt Nebi Shu’eib, een belangrijke religieuze plaats voor de Druzen. Volgens de overlevering ligt hier het graf van Jethro, de schoonvader van Mozes.
  • Wij brengen een bezoek aan Moshav Arbel. Een moshav is een typisch Israëlisch initiatief, waarbij boeren en landbouwondernemers in een gemeenschap wonen. Het noorden van Israël wordt veel gebruikt voor landbouw.
  • Helaas is aan deze mooie reis een einde gekomen en vertrekken wij weer naar Nederland.
  • Idoed wenst u wel thuis.
Bekijk alle dagen (9)

Reisdetails

  • Vertrek: Nederland
  • Data: 06/09/2023 - 14/09/2023
  • Vliegreis / luchthavenbelasting
  • Handbagage 10 kg
  • Ruimbagage 15 kg
  • Accommodatie incl. ontbijt en diner
  • Vervoer ter plaatse in luxe touringcar met airco
  • Genoemde excursies en entreegelden
  • Nederlandstalige gids
  • Nederlandssprekende reisleiding
  • Pet, landkaart en reisprogramma in pocketformaat
  • Headsets
  • Annulerings- en reisverzekering
  • Bijdrage Stichting Garantiefonds €7,50 p.p.
  • Administratiekosten €25,00
  • Persoonlijke uitgaven
  • Lunch en extra drankjes
  • Toeslag 1-persoonskamer €563,00 of kamerindeling € 20,00
  • Fooiengeld €6,00 p.p.p.d.
  • Calamiteitenfonds €2,50 p.f.

Israëlreis in de voetsporen van de Messias

€ 2.110 € 1.910

06/09/2023 - 14/09/2023

Boek deze reis

Reisvoorwaarden

Let op: uw paspoort dient minimaal 6 maanden na terugkomst uit Israël nog geldig te zijn.

Op deze reis zijn de algemene voorwaarden van Israël Idoed Reizen van toepassing.
Wijzigingen voorbehouden.

Prijs kan verhoogd worden doordat de vluchtprijs nog niet bekend is.

Accommodaties

Wij verblijven in goede middenklasse hotels. Alle kamers beschikken over bad/douche en toilet. Onze hotels in Jeruzalem zijn centraal gelegen.

Extra informatie

Aansluitend aan uw rondreis naar Israël met Israël Idoed Reizen behoort een verlenging van uw verblijf tot de mogelijkheden waarin wij u kunnen ondersteunen. Voor meer informatie hierover kunt u contact met ons opnemen.

Reisverslagen

Weten hoe andere reizigers de familiereis naar Israël in Woord en Beweging ervaren hebben? Kijk dan bij de reiservaringen en lees een reisverslag.

Israël Idoed Reizen staat voor kwaliteit en veiligheid. Om dit te realiseren zijn wij aangesloten bij verschillende garantievoorzieningen, waaronder de ANVR, de GGTO, het Calamiteitenfonds en AON.

 

Voor alle informatie over onze voorwaarden en zekerheden die u bij ons krijgt, klik hier.

 

Ga veilig en voorbereid op vakantie! U kunt bij ons boeken met zekerheid.

 

Voor alle informatie over onze reisvoorwaarden en meer, klik hier.

 

  • Ervaren reisleiding
  • Bijzondere excursies
  • Beste prijsgarantie
  • Duurzaam reizen

Wilt u meer informatie over onze meerwaarde, klik hier.

Wilt u meer informatie over onze reisleiders, klik hier.

Heeft u een vraag over deze reis?

Neem dan contact met ons op via:

0314 - 363280 06 - 388 21 348

Deuteronomium 8:7-8

Want de Heere uw God, brengt u in een goed land, een land met waterbeken, bronnen en diepe wateren die ontspringen in het dal en op het gebergte; een land met tarwe en gerst, wijnstokken, vijgenbomen en granaatappels; een land met olierijke olijfbomen en honing.”