De zeven gemeente in Klein-Azië en in de voetsporen van Paulus

(0 reviews)

  • 8 Dagen
  • 14/08/2025 - 21/08/2025

Voor een bezoek aan Bijbelse plaatsen moet je niet per se naar Israël of Jordanië. Veel plaatsen in Turkije komen namelijk ook in de Bijbel voor. Met name de apostelen Johannes en Paulus zijn een groot deel van hun leven in Turkije geweest. Deze inspirerende reis van Idoed brengt u langs deze fascinerende plaatsen in Klein-Azië.

Paulus reisde in een hoog tempo tijdens zijn zendingsreizen. Hij wilde het evangelie, het goede nieuws, aan iedereen brengen; zowel aan Joden als aan niet-Joden. Sporen van het bezoek van Paulus en de christelijke gemeenten die daaruit ontstonden, zijn nog steeds te vinden. Al reizend komen we bovendien op prachtige plaatsen, zoals Efeze, dat niet voor niets een plekje heeft gekregen op de UNESCO-werelderfgoedlijst.

Op deze reis komen de verhalen uit Handelingen en de brieven die geschreven zijn aan deze gemeenten tot leven. Mooie gesprekken komen vanzelf op gang. De gebeurtenissen die hier op deze eeuwenoude plekken plaatsvonden, hebben ons nog steeds veel te zeggen. Rondreizen door Klein-Azie helpt ons om de context van een groot deel van het Nieuwe Testament beter te begrijpen. En we zullen ontdekken dat de brieven van Paulus en de geschiedenissen in het Nieuwe-Testament hoogst actueel zijn en ook vandaag de dag ons veel te zeggen hebben.

Ga mee en ontdek het mooie Turkije, eeuwenoude Bijbelse plaatsen en tijdloze lessen!

Lees meer

Reisinformatie

  • We vertrekken met een vlucht naar Izmir
  • Diner en overnachting in hotel
  • In Smyrna (Izmir) gaan we naar de Polycarpus kerk. Eens een bloeiende gemeente.
  • We sluiten de dag af met een bezoek aan Pergamon (nu Bergama) Acropolis. Deze is met een kabelbaan te bereiken. Aan de voet van de berg is het heiligdom van de god van de geneeskunst Asklepios. Op de Acropolis bevinden zich de restanten van de Rode Hal die was gewijd aan de Egyptische god Serapis. In de 2e eeuw werd het een kerk die gewijd was aan de apostel Johannes.
  • We overnachten in de omgeving van Bergama (Pergamon)
  • We gaan op reis naar Thyatira (nu Akhisar). Bij deze plaats wordt meteen gedacht aan Lydia de purperverkoopster die uit Thyatira kwam, maar verhuisde naar Filippi. Daar werd ze door Paulus als eerste in Europa gedoopt. In de stad is een christelijke basiliek die uit de 2e-6e stamt.
  • Daarna trekken we verder naar Filadelfia. Johannes schrijft : “Ik ken uw werken. Zie, Ik heb voor uw ogen een geopende deur gegeven en niemand kan die sluiten, want u hebt weinig kracht en toch hebt u Mijn Woord in acht genomen en Mijn Naam niet verloochend”.
  • Vervolgens gaan we naar de stad Sardis. Het was een belangrijke plaats in de Griekse en Romeinse geschiedenis. Nu is er een grote synagoge te zien en het grote gymnasium.
  • We dineren en overnachten in de omgeving van Pamukkale
  • Een vrije dag in Pamukkale. De reisleider verzorgt een samenkomst of u kunt online een dienst volgen.
  • Diner en overnachting in uw hotel.
  • We zijn in Pamukkale, het oude Hiërapolis.
  • Hiërapolis is beroemd om zijn warmwaterbronnen die over terrassen van diepsteenformaties stromen. Het water heeft vanuit de bron een temperatuur van 33°C. Bij het afkoelen zetten zich kalkachtige bestanddelen af, waardoor er witte terrassen worden gevormd. Johannes schrijft aan Laodicea: “Ik ken uw werken, en weet dat u niet koud en niet heet bent. Was u maar koud of heet! Maar omdat u lauw bent en niet koud en ook niet heet, zal Ik u uit Mijn mond spuwen.”
  • Natuurlijk bezoeken we de Kalkterrassen van Pamukkale en het Matrium van Philipus. Wat herbergt Turkije veel prachtige plaatsen vol fascinerende geschiedenis.
  • We brengen na een goede lunch een bezoek aan Laodicea, 16 km. verder. De laatste jaren is veel van deze stad opgegraven en men gaat nog steeds verder. De steden Hiërapolis en Laodicea noemt Paulus ook in de brief aan de Colossenzen.
  • Diner en overnachting in de Pamukkale regio.
  • We gaan op reis naar Efeze. Een prachtige stad waar veel te zien is uit de tijd van Paulus en de Romeinen. De stad staat op de UNESCO erfgoedlijst en dat is niet voor niets!
  • Opgravingen hebben belangrijke monumenten uit de Romeinse keizertijd aan het licht gebracht, waaronder de bibliotheek van Celsus en het grote theater waarin Paulus zijn toespraak heeft gehouden. We lopen over de Havenstraat en krijgen een goed indruk van het leven in de tijd van Paulus.
  • Zeven kilometer van Efeze treffen we het huis van Maria, een overkoepelde kruisvormige kapel
  • Na de lunch bezoeken we de imposante St. Johannes Basiliek in Selcuk.
  • Diner en overnachting in Kusadasi.
  • We gaan naar steden in de omgeving en bezoeken eerst aan de kust Milete, het huidige Miletus. De naam komt drie keer in het Nieuwe Testament voor en betekent “zuiver witte wol”. Paulus ontbood de ouderlingen van Efeze in Milete om van hen afscheid te nemen. Milete lag zestig kilometer ten zuiden van Efeze.
  • De stad Didyma is bekend vanwege het grote Griekse heiligdom Didymaion. Dit indrukwekkende tempelcomplex was het op twee na grootste in de Griekse oudheid met een lengte van maar liefst 120 meter en een breedte van 60 meter.
  • De overblijfselen van Priëne liggen tegen een helling. Hier is in een zijmuur een inscriptie voor Alexander de Grote gebeiteld die tijdens zijn veroveringstocht in 334 v. Chr. in Ionië was. We brengen een bezoek aan deze eeuwenoude plaatsen en genieten van alle geschiedenis.
  • Diner en overnachting in uw hotel in Kusadasi
  • Terugreis via de luchthaven van Izmir.
  • Idoed wenst u wel thuis!
Bekijk alle dagen (8)

Reisdetails

  • Vertrek:
  • Data: 14/08/2025 - 21/08/2025
  • Vliegreis / luchthavenbelasting
  • Handbagage 10 kg
  • Ruimbagage 15 kg
  • Accommodaties incl. ontbijt en diner
  • Vervoer ter plaatse in luxe touringcar met airco
  • Genoemde excursies en entreegelden
  • Nederlandstalige gids
  • Nederlandssprekende reisleiding
  • Headsets
  • Annulerings- en reisverzekering
  • Administratiekosten € 30,-
  • Persoonlijke uitgaven
  • Lunch en extra drankjes
  • Toeslag 1-persoonskamer € 300,-   of kamerdeling € 20,00
  • Fooiengeld € 6,00 p.p.p.d.
  • Calamiteitenfonds € 2,50 p.f.

De zeven gemeente in Klein-Azië en in de voetsporen van Paulus

€ 1445 € 1345

14/08/2025 - 21/08/2025

Boek deze reis

Reisvoorwaarden

Let op: uw paspoort of ID-kaart dient minimaal 150 dagen geldig te zijn na aankomst in Turkije.

Op deze reis zijn de algemene voorwaarden van Israël Idoed Reizen van toepassing.
Wijzigingen voorbehouden.

Prijs kan verhoogd worden doordat de vluchtprijs nog niet bekend is.

Accommodaties

Wij verblijven in goede middenklasse hotels. Alle kamers beschikken over bad/douche en toilet. Onze hotels zijn centraal gelegen.

Extra informatie

Aansluitend aan uw rondreis naar Turkije met Israël Idoed Reizen behoort een verlenging van uw verblijf tot de mogelijkheden waarin wij u kunnen ondersteunen. Voor meer informatie hierover kunt u contact met ons opnemen.

Reisverslagen

Weten hoe andere reizigers de reis naar Turkije ervaren hebben? Kijk dan bij de reiservaringen en lees een reisverslag.

Israël Idoed Reizen staat voor kwaliteit en veiligheid. Om dit te realiseren zijn wij aangesloten bij verschillende garantievoorzieningen, waaronder de ANVR, het Calamiteitenfonds en AON.

 

Voor alle informatie over onze voorwaarden en zekerheden die u bij ons krijgt, klik hier.

 

Ga veilig en voorbereid op vakantie! U kunt bij ons boeken met zekerheid.

 

Voor alle informatie over onze reisvoorwaarden en meer, klik hier.

 

  • Ervaren reisleiding
  • Bijzondere excursies
  • Beste prijsgarantie
  • Duurzaam reizen

Wilt u meer informatie over onze meerwaarde, klik hier.

Wilt u meer informatie over onze reisleiders, klik hier.

Heeft u een vraag over deze reis?

Neem dan contact met ons op via:

0314 - 363280 06 - 388 21 348

Openbaringen 2: 8 + 11: Brief aan Smyrna (nu Izmir)

 

“En schrijf aan de engel van de gemeente in Smyrna: Dit zegt de Eerste en de Laatste, Die dood is geweest en weer levend is geworden. Wie oren heeft, laat hij horen wat de Geest tegen de gemeenten zegt: Wie overwint, zal zeker geen schade toegebracht worden door de tweede dood”